İçeriğe geç

Adana Kars Arası Kaç KM

Adana Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Kars arası kaç km? Adana Kars arası kaç saat? Adana Kars yol tarifi? Adana Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Adana Kars Arası Kaç KM

Adana Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1045 km’dir. Adana Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 785 km’dir.

Adana Kars Arası Kaç KM

Adana Kars Arası Kaç Saat

Adana Kars arası kaç saat; Adana Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1045 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 785 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1045 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.