İçeriğe geç

Adana Karaman Arası Kaç KM

Adana Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Karaman arası kaç km? Adana Karaman arası kaç saat? Adana Karaman yol tarifi? Adana Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Karaman Arası Kaç KM

Adana Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 284 km’dir. Adana Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 189 km’dir.

Adana Karaman Arası Kaç KM

Adana Karaman Arası Kaç Saat

Adana Karaman arası kaç saat; Adana Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 284 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 189 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 00 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 284 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.