İçeriğe geç

Adana Karabük Arası Kaç KM

Adana Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Karabük arası kaç km? Adana Karabük arası kaç saat? Adana Karabük yol tarifi? Adana Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Karabük Arası Kaç KM

Adana Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609km’dir. Adana Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 428 km’dir.

Adana Karabük Arası Kaç KM

Adana Karabük Arası Kaç Saat

Adana Karabük arası kaç saat; Adana Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 428 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.