İçeriğe geç

Adana Isparta Arası Kaç KM

Adana Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Isparta arası kaç km? Adana Isparta arası kaç saat? Adana Isparta yol tarifi? Adana Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Isparta Arası Kaç KM

Adana Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 km’dir. Adana Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 432 km’dir.

Adana Isparta Arası Kaç KM

Adana Isparta Arası Kaç Saat

Adana Isparta arası kaç saat; Adana Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 432 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.