Adana İskenderun Arası Kaç KM

Adana İskenderun arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve İskenderun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana İskenderun arası kaç km? Adana İskenderun arası kaç saat? Adana İskenderun yol tarifi? Adana İskenderun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile İskenderun İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,125 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36° 59′ 29.1156” Kuzey ve 35° 19′ 50.9880” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İskenderun ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan İskenderun ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 247 km2dir. İskenderun ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 35′ 4.8300” Kuzey ve 36° 10′ 32.2212” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana İskenderun Arası Kaç KM

Adana İskenderun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 km’dir. Adana İskenderun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 90 km’dir.

Adana İskenderun Arası Kaç KM

Adana İskenderun Arası Kaç Saat

Adana İskenderun arası kaç saat; Adana İskenderun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Adana İskenderun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adana İskenderun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 90 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Adana İskenderun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana İskenderun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 130 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana İskenderun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana İskenderun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İskenderun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İskenderun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.