İçeriğe geç

Adana Iğdır Arası Kaç KM

Adana Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Iğdır arası kaç km? Adana Iğdır arası kaç saat? Adana Iğdır yol tarifi? Adana Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Iğdır Arası Kaç KM

Adana Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1059 km’dir. Adana Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 827 km’dir.

Adana Iğdır Arası Kaç KM

Adana Iğdır Arası Kaç Saat

Adana Iğdır arası kaç saat; Adana Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1059 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 827 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1059 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.