İçeriğe geç

Adana Hatay Arası Kaç KM

Adana Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Hatay arası kaç km? Adana Hatay arası kaç saat? Adana Hatay yol tarifi? Adana Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey ve 35° 40′ – 36° 35′ GPS koordinatlarıdır.

Adana Hatay Arası Kaç KM

Adana Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 178 km’dir. Adana Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 113 km’dir.

Adana Hatay Arası Kaç KM

Adana Hatay Arası Kaç Saat

Adana Hatay arası kaç saat; Adana Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 178 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 113 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 00 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 178 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.