İçeriğe geç

Adana Hakkari Arası Kaç KM

Adana Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Hakkari arası kaç km? Adana Hakkari arası kaç saat? Adana Hakkari yol tarifi? Adana Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir.Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Hakkari Arası Kaç KM

Adana Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 909 km’dir. Adana Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 748 km’dir.

Adana Hakkari Arası Kaç KM

Adana Hakkari Arası Kaç Saat

Adana Hakkari arası kaç saat; Adana Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 909 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 748 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 00 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 909 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.