İçeriğe geç

Adana Giresun Arası Kaç KM

Adana Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Giresun arası kaç km? Adana Giresun arası kaç saat? Adana Giresun yol tarifi? Adana Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Giresun Arası Kaç KM

Adana Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 782 km’dir. Adana Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

Adana Giresun Arası Kaç KM

Adana Giresun Arası Kaç Saat

Adana Giresun arası kaç saat; Adana Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 782 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 782 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.