İçeriğe geç

Adana Gaziantep Arası Kaç KM

Adana Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Gaziantep arası kaç km? Adana Gaziantep arası kaç saat? Adana Gaziantep yol tarifi? Adana Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Gaziantep Arası Kaç KM

Adana Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 223 km’dir. Adana Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 183 km’dir.

Adana Gaziantep Arası Kaç KM

Adana Gaziantep Arası Kaç Saat

Adana Gaziantep arası kaç saat; Adana Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 223 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 00dakika sürmektedir. Adana Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 183 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 223 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.