İçeriğe geç

Adana Eskişehir Arası Kaç KM

Adana Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Eskişehir arası kaç km? Adana Eskişehir arası kaç saat? Adana Eskişehir yol tarifi? Adana Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752’ ve 30° 30´56.1744’ GPS koordinatlarıdır.

Adana Eskişehir Arası Kaç KM

Adana Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 665 km’dir. Adana Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 521 km’dir.

Adana Eskişehir Arası Kaç KM

Adana Eskişehir Arası Kaç Saat

Adana Eskişehir arası kaç saat; Adana Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 665 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7saat 30 dakika sürmektedir. Adana Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 521 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 665 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.