İçeriğe geç

Adana Erzurum Arası Kaç KM

Adana Erzurum arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Erzurum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Erzurum arası kaç km? Adana Erzurum arası kaç saat? Adana Erzurum yol tarifi? Adana Erzurum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Erzurum İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Erzurum Arası Kaç KM

Adana Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 km’dir. Adana Erzurum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 611 km’dir.

Adana Erzurum Arası Kaç KM

Adana Erzurum Arası Kaç Saat

Adana Erzurum arası kaç saat; Adana Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika sürmektedir. Adana Erzurum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 15 dakika sürmektedir. Adana Erzurum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 611 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 15 dakika

Otobüs ile;

10 saat 15 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Erzurum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 841 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Erzurum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Erzurum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.