İçeriğe geç

Adana Erzincan Arası Kaç KM

Adana Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Erzincan arası kaç km? Adana Erzincan arası kaç saat? Adana Erzincan yol tarifi? Adana Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Erzincan Arası Kaç KM

Adana Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Adana Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 476 km’dir.

Adana Erzincan Arası Kaç KM

Adana Erzincan Arası Kaç Saat

Adana Erzincan arası kaç saat; Adana Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 476 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 00 dakika

Otobüs ile;

9 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.