Adana Erdemli Arası Kaç KM

Adana Erdemli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Erdemli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Erdemli arası kaç km? Adana Erdemli arası kaç saat? Adana Erdemli yol tarifi? Adana Erdemli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Erdemli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,125 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36° 59′ 29.1156” Kuzey ve 35° 19′ 50.9880” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erdemli ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Erdemli ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,279 km2dir. Erdemli ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 36′ 20.9520” Kuzey ve 34° 18′ 36.5940” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Erdemli Arası Kaç KM

Adana Erdemli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 118 km’dir.

Adana Erdemli Arası Kaç KM

Adana Erdemli Arası Kaç Saat

Adana Erdemli arası kaç saat; Adana Erdemli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 118 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Erdemli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Adana Erdemli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Erdemli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 118 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Erdemli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Erdemli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erdemli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erdemli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.