İçeriğe geç

Adana Elazığ Arası Kaç KM

Adana Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Elazığ arası kaç km? Adana Elazığ arası kaç saat? Adana Elazığ yol tarifi? Adana Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40º 21’ ile 38º 30’K 38º 17 ile 39º 11D GPS koordinatlarıdır.

Adana Elazığ Arası Kaç KM

Adana Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 km’dir. Adana Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 391 km’dir.

Adana Elazığ Arası Kaç KM

Adana Elazığ Arası Kaç Saat

Adana Elazığ arası kaç saat; Adana Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 391 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.