İçeriğe geç

Adana Edirne Arası Kaç KM

Adana Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Edirne arası kaç km? Adana Edirne arası kaç saat? Adana Edirne yol tarifi? Adana Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Adana Edirne Arası Kaç KM

Adana Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1183 km’dir. Adana Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 918 km’dir.

Adana Edirne Arası Kaç KM

Adana Edirne Arası Kaç Saat

Adana Edirne arası kaç saat; Adana Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1183 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 918 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 00 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1183 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.