İçeriğe geç

Adana Diyarbakır Arası Kaç KM

Adana Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Diyarbakır arası kaç km? Adana Diyarbakır arası kaç saat? Adana Diyarbakır yol tarifi? Adana Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Adana Diyarbakır Arası Kaç KM

Adana Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 525 km’dir. Adana Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 444 km’dir.

Adana Diyarbakır Arası Kaç KM

Adana Diyarbakır Arası Kaç Saat

Adana Diyarbakır arası kaç saat; Adana Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 525 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 45 dakika sürmektedir. Adana Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 444 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 45 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 525 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.