İçeriğe geç

Adana Denizli Arası Kaç KM

Adana Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Denizli arası kaç km? Adana Denizli arası kaç saat? Adana Denizli yol tarifi? Adana Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Denizli Arası Kaç KM

Adana Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 km’dir. Adana Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 559 km’dir.

Adana Denizli Arası Kaç KM

Adana Denizli Arası Kaç Saat

Adana Denizli arası kaç saat; Adana Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 559 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 00 dakika

Otobüs ile;

9 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.