İçeriğe geç

Adana Çorum Arası Kaç KM

Adana Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Çorum arası kaç km? Adana Çorum arası kaç saat? Adana Çorum yol tarifi? Adana Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Adana Çorum Arası Kaç KM

Adana Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 km’dir. Adana Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 398 km’dir.

Adana Çorum Arası Kaç KM

Adana Çorum Arası Kaç Saat

Adana Çorum arası kaç saat; Adana Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 398 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 00 dakika

Otobüs ile;

7 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.