Adana Cizre Arası Kaç KM

Adana Cizre arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Cizre şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Cizre arası kaç km? Adana Cizre arası kaç saat? Adana Cizre yol tarifi? Adana Cizre arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Cizre İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,125 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36° 59′ 29.1156” Kuzey ve 35° 19′ 50.9880” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Cizre ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Cizre ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 444 km2dir. Cizre ilçesinin coğrafi konumu 37° 19′ 56.4528” Kuzey ve 42° 11′ 7.7064” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Cizre Arası Kaç KM

Adana Cizre arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 km’dir.

Adana Cizre Arası Kaç KM

Adana Cizre Arası Kaç Saat

Adana Cizre arası kaç saat; Adana Cizre arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Cizre arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Adana Cizre Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Cizre arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Cizre Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Cizre arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Cizre’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Cizre’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.