İçeriğe geç

Adana Çankırı Arası Kaç KM

Adana Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Çankırı arası kaç km? Adana Çankırı arası kaç saat? Adana Çankırı yol tarifi? Adana Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30’39; 41ºK 32° 30’39; 34ºD GPS koordinatlarıdır.

Adana Çankırı Arası Kaç KM

Adana Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 km’dir. Adana Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 461 km’dir.

Adana Çankırı Arası Kaç KM

Adana Çankırı Arası Kaç Saat

Adana Çankırı arası kaç saat; Adana Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 15 dakika sürmektedir. Adana Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 461 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 15 dakika

Otobüs ile;

7 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.