İçeriğe geç

Adana Çanakkale Arası Kaç KM

Adana Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Çanakkale arası kaç km? Adana Çanakkale arası kaç saat? Adana Çanakkale yol tarifi? Adana Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Adana Çanakkale Arası Kaç KM

Adana Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1087 km’dir. Adana Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 852 km’dir.

Adana Çanakkale Arası Kaç KM

Adana Çanakkale Arası Kaç Saat

Adana Çanakkale arası kaç saat; Adana Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1087 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 00 dakika sürmektedir. Adana Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 852 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 00 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1087 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.