İçeriğe geç

Adana Bitlis Arası Kaç KM

Adana Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Bitlis arası kaç km? Adana Bitlis arası kaç saat? Adana Bitlis yol tarifi? Adana Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Bitlis Arası Kaç KM

Adana Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 km’dir. Adana Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 652 km’dir.

Adana Bitlis Arası Kaç KM

Adana Bitlis Arası Kaç Saat

Adana Bitlis arası kaç saat; Adana Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 45dakika sürmektedir. Adana Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 652 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 45dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 774 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.