İçeriğe geç

Adana Bingöl Arası Kaç KM

Adana Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Bingöl arası kaç km? Adana Bingöl arası kaç saat? Adana Bingöl yol tarifi? Adana Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Bingöl Arası Kaç KM

Adana Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 666 km’dir. Adana Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501km’dir.

Adana Bingöl Arası Kaç KM

Adana Bingöl Arası Kaç Saat

Adana Bingöl arası kaç saat; Adana Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 666 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 666 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.