İçeriğe geç

Adana Bilecik Arası Kaç KM

Adana Bilecik arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Bilecik arası kaç km? Adana Bilecik arası kaç saat? Adana Bilecik yol tarifi? Adana Bilecik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Bilecik İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43’ 39; 30° 41’39;D GPS koordinatlarıdır.

Adana Bilecik Arası Kaç KM

Adana Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 km’dir. Adana Bilecik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 583 km’dir.

Adana Bilecik Arası Kaç KM

Adana Bilecik Arası Kaç Saat

Adana Bilecik arası kaç saat; Adana Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 10 dakika sürmektedir. Adana Bilecik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bilecik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 668 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 10 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Tren ile;

9 saat 50 dakika

Adana Bilecik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 736 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Bilecik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Bilecik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.