İçeriğe geç

Adana Bayburt Arası Kaç KM

Adana Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Bayburt arası kaç km? Adana Bayburt arası kaç saat? Adana Bayburt yol tarifi? Adana Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Bayburt Arası Kaç KM

Adana Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 km’dir. Adana Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 550 km’dir.

Adana Bayburt Arası Kaç KM

Adana Bayburt Arası Kaç Saat

Adana Bayburt arası kaç saat; Adana Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 550 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.