İçeriğe geç

Adana Batman Arası Kaç KM

Adana Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Batman arası kaç km? Adana Batman arası kaç saat? Adana Batman yol tarifi? Adana Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Adana Batman Arası Kaç KM

Adana Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 620 km’dir. Adana Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 523 km’dir.

Adana Batman Arası Kaç KM

Adana Batman Arası Kaç Saat

Adana Batman arası kaç saat; Adana Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 620 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 523 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 620 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.