İçeriğe geç

Adana Bartın Arası Kaç KM

Adana Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Bartın arası kaç km? Adana Bartın arası kaç saat? Adana Bartın yol tarifi? Adana Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Bartın Arası Kaç KM

Adana Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 786 km’dir. Adana Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 578 km’dir.

Adana Bartın Arası Kaç KM

Adana Bartın Arası Kaç Saat

Adana Bartın arası kaç saat; Adana Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 786 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 578 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 786 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.