İçeriğe geç

Adana Balıkesir Arası Kaç KM

Adana Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Balıkesir arası kaç km? Adana Balıkesir arası kaç saat? Adana Balıkesir yol tarifi? Adana Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Balıkesir Arası Kaç KM

Adana Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 918 km’dir. Adana Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 722 km’dir.

Adana Balıkesir Arası Kaç KM

Adana Balıkesir Arası Kaç Saat

Adana Balıkesir arası kaç saat; Adana Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 918 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 10 dakika sürmektedir. Adana Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Adana Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 722 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 10 dakika

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 918 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.