İçeriğe geç

Adana Aydın Arası Kaç KM

Adana Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Aydın arası kaç km? Adana Aydın arası kaç saat? Adana Aydın yol tarifi? Adana Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Adana Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 km’dir. Adana Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 668 km’dir.

Adana Aydın Arası Kaç KM

Adana Aydın Arası Kaç Saat

Adana Aydın arası kaç saat; Adana Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 kilometreolup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 668 kilometreolup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 kilometreolup dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır), benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.