Adana Amasya Arası Kaç KM

Adana Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Amasya arası kaç km? Adana Amasya arası kaç saat? Adana Amasya yol tarifi? Adana Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Amasya Arası Kaç KM

Adana Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 km’dir. Adana Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 411km’dir.

Adana Amasya Arası Kaç KM

Adana Amasya Arası Kaç Saat

Adana Amasya arası kaç saat; Adana Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 34 dakika sürmektedir. Adana Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 411 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 34 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 616 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.