İçeriğe geç

Adana Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Adana ilinin alan kodu ise 322 şeklindedir. Adana ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle Adana iline ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

322 Nerenin Alan Kodu?

Adana İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 322 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Adana Telefon Kodu, Adana ili

Adana ili Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehirlerindendir. Adana ülkemizde sıcak oluşu ve gastronomi açısından lezzet turizmin odak noktalarındandır. Aynı zamanda tarihi ve kültürel gezilecek yerleri barındırmaktadır. Adana’nın en önemli tarım bölgesi Çukurova’dır. Malatya ile birlikte en fazla mevsimlik göç alan şehirdir. Adana ili 3.000 yıl kadar öncesine dayanmaktadır; bölgedeki arkeolojik bulgular Paleolitik Çağ’a kadar uzanan insan yerleşkelerini gün yüzüne çıkarmıştır. Adana isminde bir yer Sümer destanlarından biri olan Gılgamış Destanı’nda söz edilmektedir. Adana ilinin 2020 verilerine göre 2.258.718 nüfusa sahiptir.

Adana ili yüzölçümü 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise “36°30-38°25” Kuzey ve “34°48-36°41”’ Doğu gps koordinatlarıdır.

Adana Alan Kodu
Adana Alan Kodu

Adana Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…