İçeriğe geç

Adana Aksaray Arası Kaç KM

Adana Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Aksaray arası kaç km? Adana Aksaray arası kaç saat? Adana Aksaray yol tarifi? Adana Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Adana Aksaray Arası Kaç KM

Adana Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Adana Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 192 km’dir.

Adana Aksaray Arası Kaç KM

Adana Aksaray Arası Kaç Saat

Adana Aksaray arası kaç saat; Adana Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 192 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.