İçeriğe geç

Adana Ağrı Arası Kaç KM

Adana Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Ağrı arası kaç km? Adana Ağrı arası kaç saat? Adana Ağrı yol tarifi? Adana Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Ağrı Arası Kaç KM

Adana Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952km’dir. Adana Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 734 km’dir.

Adana Ağrı Arası Kaç KM

Adana Ağrı Arası Kaç Saat

Adana Ağrı arası kaç saat; Adana Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 57dakika sürmektedir. Adana Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 Saat 5 Dakika sürmektedir. Adana Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 734 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 57 dakika

Otobüs ile;

17 saat 5 dakika

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Tren ile;

17 saat

Adana Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 952 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.