İçeriğe geç

Adana Afyon Arası Kaç KM

Adana Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Afyon arası kaç km? Adana Afyon arası kaç saat? Adana Afyon yol tarifi? Adana Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km2’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Afyon Arası Kaç KM

Adana Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 km’dir. Adana Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 465 km’dir.

Adana Afyon Arası Kaç KM

Adana Afyon Arası Kaç Saat

Adana Afyon arası kaç saat; Adana Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adana Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 8 dakika sürmektedir. Adana Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 465 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 8 dakika

Uçak ile;

1 saat 7 dakika

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adana Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.