İçeriğe geç

Adana Adıyaman Arası Kaç KM

Adana Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Adana ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adana Adıyaman arası kaç km? Adana Adıyaman arası kaç saat? Adana Adıyaman yol tarifi? Adana Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adana ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km2’dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana Adıyaman Arası Kaç KM

Adana Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363km’dir. Adana Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 274 km’dir.

Adana Adıyaman Arası Kaç KM

Adana Adıyaman Arası Kaç Saat

Adana Adıyaman arası kaç saat; Adana Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Adana Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 18 dakika sürmektedir. Adana Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 274 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat 18 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Tren ile;

5 saat 12 dakika

Adana Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adana Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adana Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adana Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.