İçeriğe geç

Adaklı Yol Tarifi

Bingöl Adaklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Adaklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adaklı’ya nasıl gidilir? Adaklı yol tarifi? Adaklı yol haritası? Adaklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adaklı İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Adaklı, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Adaklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 825 km2’dir. Adaklı ilçesinin rakımı ise 1.507 m olarak hesaplanmıştır. Adaklı ilinin Kuzeyinde Yedisu, doğusunda ise Karlıova, batısında Kiğı, Güneyinde ise Bingöl merkez ilçeleri bulunmaktadır. Adaklı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Adaklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Adaklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.550 nüfusa sahiptir.

Adaklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Adaklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Adaklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Adaklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adaklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Adaklı’ya Nasıl Gidilir? Adaklı Yol Tarifi

Adaklı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Adaklı’ya gelebilirsiniz. Adaklı karayolu ile Bingöl şehir merkezine 70,9 km, İstanbul’a yaklaşık 1,282 km, Ankara’ya yaklaşık 940 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,512 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Adaklı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Adaklı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.