İçeriğe geç

Acıpayam Yol Tarifi

Denizli Acıpayam yol tarifi; yazımızda öncelikle Acıpayam şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Acıpayam’a nasıl gidilir? Acıpayam yol tarifi? Acıpayam yol haritası? Acıpayam İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Acıpayam İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Acıpayam, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Acıpayam İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.772 km2’dir. Acıpayam ilçesinin rakımı ise 937 m olarak hesaplanmıştır. Acıpayam ilinin Kuzeyinde Serinhisar, doğusunda ise Burdur, batısında Tavas, Güneyinde ise Çameli ilçeleri bulunmaktadır. Acıpayam ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Acıpayam İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Acıpayam ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 55.351 nüfusa sahiptir.

Acıpayam İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Acıpayam Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Acıpayam’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Acıpayam Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Acıpayam’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Acıpayam’a Nasıl Gidilir? Acıpayam Yol Tarifi

Acıpayam’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Acıpayam’a gelebilirsiniz. Acıpayam karayolu ile Denizli şehir merkezine 66,3 km, İstanbul’a yaklaşık 641 km, Ankara’ya yaklaşık 510 km, İzmir’den ise yaklaşık 292 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Acıpayam ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Acıpayam ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.