İçeriğe geç

Acıgöl Yol Tarifi

Nevşehir Acıgöl yol tarifi; yazımızda öncelikle Acıgöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Acıgöl’e nasıl gidilir? Acıgöl yol tarifi? Acıgöl yol haritası? Acıgöl İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Acıgöl İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Acıgöl, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Acıgöl İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 456 km2’dir. Acıgöl ilçesinin rakımı ise 1.247 m olarak hesaplanmıştır. Acıgöl ilçesinin Kuzeyinde Gülşehir, doğusunda Nevşehir Merkez, batısında Aksaray, Güneyinde ise Derinkuyu ve Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Acıgöl ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Acıgöl İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Acıgöl ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.362 nüfusa sahiptir.

Acıgöl İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Acıgöl Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Acıgöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Acıgöl Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Acıgöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Acıgöl’e Nasıl Gidilir? Acıgöl Yol Tarifi

Acıgöl’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Acıgöl’e gelebilirsiniz. Acıgöl karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 21.4 km, İstanbul’a yaklaşık 718 km, Ankara’ya yaklaşık 282 km, İzmir’den ise yaklaşık 740 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Acıgöl ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.