İçeriğe geç

Acıgöl Posta Kodu

Acıgöl Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Acıgöl Posta Kodu Sorgulama

Acıgöl’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Acıgöl ilçesi Hakkında

Acıgöl ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz doksan dokuzuncu en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Acıgöl, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Acıgöl İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 456 km2’dir. Rakımı ise 1.247 m olarak hesaplanmıştır. Acıgöl ilçesinin Kuzeyinde Gülşehir, doğusunda Nevşehir Merkez, batısında Aksaray, Güneyinde ise Derinkuyu ve Niğde ilçeleri bulunmaktadır. Acıgöl ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Acıgöl İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Acıgöl ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.362 nüfusa sahiptir.

Acıgöl Posta Kodu
Acıgöl Posta Kodu