İçeriğe geç

Abana Yol Tarifi

Kastamonu Abana yol tarifi; yazımızda öncelikle Abana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Abana’ya nasıl gidilir? Abana yol tarifi? Abana yol haritası? Abana İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Abana İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Abana, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Abana İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 28 km2’dir. Abana ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Abana ilçesinin doğusunda Çatalzeytin, batısında ve Güneyinde ise Bozkurt ilçeleri bulunmaktadır. Abana ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Abana İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Abana ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.113 nüfusa sahiptir.

Abana İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Abana Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Abana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Abana Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Abana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Abana’ya Nasıl Gidilir? Abana Yol Tarifi

Abana’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Abana’ya gelebilirsiniz. Abana karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 126 km, İstanbul’a yaklaşık 615 km, Ankara’ya yaklaşık 340 km, İzmir’den ise yaklaşık 968 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Abana ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.