İçeriğe geç

19 Mayıs Posta Kodu

19 Mayıs Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

19 Mayıs Posta Kodu Sorgulama

19 Mayıs’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

19 Mayıs ilçesi Hakkında

19 Mayıs ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz doksan altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Ondokuzmayıs, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Ondokuzmayıs İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 234 km2’dir. Rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Ondokuzmayıs ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Bafra, Güneyinde ise Atakum ilçeleri bulunmaktadır. Ondokuzmayıs ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ondokuzmayıs İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ondokuzmayıs ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.044 nüfusa sahiptir.

19 Mayıs Posta Kodu
19 Mayıs Posta Kodu